«intet mindre enn mesterlig. […] Skarp og intelligent. Og hamrende morsom.»
Berlingske Tidende
«Dette innebærer at også årets roman byr på storartet slapstick-underholdning hvor den særegne loeske sounden av lattermild, skrudd naivisme og melankolsk alvor klinger med.»
- Steinar Sivertsen, Stavanger Aftenblad
«Det er fornøyelig lesning og Erlend Loe har utstyrt boka med en helg haug med kommentarer og fotnoter som er kostelige i seg selv.»
- Kjell Moe, Kulturspeilet
«Erlend Loe har skrevet en av sine morsomste og mest uforutsigbare bøker med oppfølgeren til romanen Doppler.»
- Tom Egil Hverven, NRK P2
« […] underholdende og fiks […]»
- Anne Merethe K. Prinos, Aftenposten
«Det lykkes Loe i å tegne en verden av store og små speiderførere så godt, at det gradvis går opp for en, at vi lever i en speidertid.»
Politiken
«Han er sgu morsom, den gode Loe. En feel good-bok, som er lige til at tage med på stranden. Hvis altså ikke man er redd for å utstøte latterbrøl i all offentlighet.»
Information
«Det er berikende, helsebringende, oppløftende litteratur i det røde felt av eksistensialismen.»
Nordjyske Stiftstidende
«Fabelaktig morsomt. Enda en supernaiv og fremragende roman fra Erlend Loe.»
Jyllandsposten
«Fandenivoldsk. Super.»
- Anders Sundnes Løvlie, Dagsavisen