Novellens jobb er å finne smertepunktene i tilværelsen, tvinne dem rundt og slippe dem på best mulig måte ut til leseren. Velsignelser gjør jobben. Velsignelser består prøven.

- Vidar Kvalshaug, BOK365

«(...) skrevet med letthet og litterær innsikt» «(...) det er lov å vente seg nye overraskelser fra Caroline Albertine Minor» «(...) viser mye fint litterært håndverk i novellesamlingen «Velsignelser»

- Turid Larsen, Dagsavisen

Velsignelser er en serie uforglemmelige fortellinger om sorg og vennskap, fra et nytt og usedvanlig talent i skandinavisk litteratur. To dager før jul henger Anso seg i et fikentre i hagen til sin australske vertsfamilie. Helena reiser til Pyreneene for å komme tettere på sin døende far, som ikke ønsker selskap. Franciska hekter seg på et kollektiv, og prøver å tette hullet i brystet sitt med to østerrikske utvekslingsstudenter. «Suveren ny dansk prosa.» Kristeligt Dagblad Vinner av P.O. Enquists prisNominert til Nordisk råds litteraturpris
Les mer

Produktdetaljer

Publisert
2020-02-05
Utgave
1. utgave
Utgiver
Vendor
Cappelen Damm
Aldersnivå
Voksen
Språk
Product language
Bokmål
Format
Product format
E-bok
Antall sider
190
Orginaltittel
Velsignelser
Sjanger
Skjønnlitteratur

Oversetter