"Knutsen skriver provoserende detaljert, rått og ømt. Samtidig stikker humoren hans dypt når han beskriver de ulike karakterene og deres evner til for eksempel å samtale med de døde."

- Anne Schäffer, Bergens Tidende

”Brutalt og absurd, men overbevisende om eldre menns seksualitet. […]Per Knutsen skriver godt og overbevisende, streker opp en tidvis absurd historie med et dypt alvor og innslag av dyster humor.”

- Silje Bekeng, Klassekampen

"Per Knutsens roman er like fascinerende som ubestemmelig. Så likefram, så hverdagslig, så outrert og så rar. Det er muligens ikke verdenslitteratur, men i sitt lille univers er det kongelig. "

- Kjell-Richard Landaasen, Vårt Land

Se alle

"Per Knutsen er en dyktig forfatter. Årets roman er befolket av skeive personer i flere betydninger av ordet, samtidig som forfatterens språk er streit, presist og klart, med drivende, medrivende flyt. Gamle menns elskov er en fornøyelig grotesk lesefryd,"

- Jan Askelund, Stavanger Aftenblad

«– Jeg har litt spesiell smak, sa Jan Radem. Den fremmede mannen stirret ned i bakken og var blitt enda hesere da han spurte: – Ja vel? – Middelaldrende menn. De må ikke være pene.»

Gamle menns elskov handler blant annet to gravferder og et bryllup i en krets av eldre homofile menn i Bergen. Hovedpersonen er Jan Radem, pensjonert dosent i litteratur. Vi møter også en voldelig, prostituert utlending, en gallerieier, en operettesjarmør som har mistet sangstemmen og en kortvokst kroppsbygger kalt Hestebiffen, som hevder at han kan samtale med de døde.

Les mer
Sidetall hentet fra første trykte utgave. Feil utgivelsesår i kolofonen: 2010

Produktdetaljer

ISBN
9788202354107
Publisert
2011-06-28
Utgave
1. utgave
Utgiver
Cappelen Damm AS
Aldersnivå
Voksen
Språk
Product language
Bokmål
Format
Product format
E-bok
Antall sider
198
Sjanger
Skjønnlitteratur

Forfatter