«Ny fulltreffer om sære, gale, elskelige og ensomme Elling... Det er langtifra usannsynlig at disse bøkene vil bli stående som et sentralt verk i norsk diktning på 1990-tallet.»
- Jan Erik Kolaas, Bergens Tidende
«Ambjørnsen overrasker igjen; Ambjørnsen er en betydelig forfatter.«Elsk meg i morgen» er en dystrere fortelling enn de foregående. Allerede tidlig i handlingen blir leseren delaktig i mørke forutanelser... Det er gjennom anvendelsen av sorgen og smerten som kontrasterende underlag at Ambjørnsen skaper den store komikk.»
- Terje Stemland, Aftenposten
Fjerde bok i serien om Elling.
Elsk meg i morgen er både ømhjertet og svart; en dypt humoristisk roman om kjærlighetens evne til å forvandle oss. I hvert fall i teorien.
I seriens fjerde bok opplever Elling igjen at virkeligheten er på vikende front. Men nå søker han kjærligheten. Hans utkårede heter visstnok Elise, hun jobber i en pølsebod og fordyper seg gjerne i bøker om UFO-fenomenet. Kjell Bjarne, Ellings forhenværende kamerat, vet lite om UFOer, men mye om kvinner: han er nå en ansvarsbevisst samboer og stefar med jobb som flaskesorterer. Elling, derimot, har latt ting flyte en tid. Men nå som Elise er i bildet, er det helt greit å ta Kjell Bjarne inn i varmen igjen. En beiler trenger all den oppbackingen han kan få.
Vinner av Riksmålsprisen 1999.