Blå måne er bok tre i Lipgloss-serien. av Louisa Øen.
Amalie har fått foreldreretten til Sanna, og Markus er satt i fengsel etter avløringene i forbindelse med rettsaken. Livet ser ut til å komme på skinner igjen da Amalie blir kjæreste med Chris. Lykken smiler til henne, men det er alltid noen som ønsker å kaste skygger over lykken hennes.
«Amalie kjente hvordan vannet strømmet, sivet overraskende sakte inn gjennom klærne og skoene hennes, la seg rundt henne, føltes som flytende glass, som kvikksølv. Små hvite bobler omga henne, i forgrunnen, foran det mørke blågrønne og foran Chris som var rett ved henne, det var nesten lydløst der nede, bare et sus og hun var overrasket over hvor komfortabel hun var, at hun kunne slå fast at hun ikke var redd., selv om hun kanskje burde være det.
Hun fikk litt saltvann inn i munnen og tok noen svømmetak i de nå tunge og stadig mer tyngende klærne sine, før de begge nådde overflaten igjen omtrent samtidig, med hvert sitt gisp. Her lå de og plasket og basket og alt luktet av tang, det luktet hav og Chris sin hånd var fortsatt varm, slapp aldri hennes. Det var magisk og uvirkelig.»
Les mer
Produktdetaljer
ISBN
9788283751871
Publisert
2023-02-22
Utgave
1. utgave
Utgiver
Vendor
Elefantus Forlag
Serie
Vekt
226 gr
Høyde
180 mm
Bredde
120 mm
Dybde
15 mm
Aldersnivå
Voksen
Språk
Product language
Bokmål
Format
Product format
Heftet
Antall sider
249
Sjanger
Skjønnlitteratur
Forfatter