«Handlingsdrivet i boken er formidabelt, med mange overraskelser og vendinger i plottet. 'Vokt dine hender' er en skikkelig pageturner.»

- Jonas Hansen Meyer, NRK

Andre bok i Svart is-kvartetten.

De hang alltid sammen da de studerte, men nå er vennegjengen spredt for alle vinder. Og når de møtes for å reise til Vestmannaeyer, er det for å gå i begravelsen til en i gjengen. Turen skulle også være en slags hyggelig gjenforening, men viser seg å bli til et mareritt da minnet de alle har forsøkt å fortrenge: en hendelse fra en studentfest, viser seg å være umulig å undertrykke. To døde kropper blir funnet på en steinete strand rett i nærheten av den nyoppussede fyrmesterboligen de har leid. Og Iðunn, Tyr og Karó kommer for å bistå det lokale politiet.
Iðunn, som er rettspatolog og oppvokst på Island står i sentrum for etterforskningen. Hun må slåss med egne demoner samtidig som hun skal fokusere på en uvanlig kompleks mordetterforskning.

Gættu þinna handa,
hverja og ein,
að þú komir til himna
hversu sem þú hefur heim.


Pass på hendene dine,
hver og en,
at du kan komme til himmelen
uansett hvor du bor.


Les mer

Produktdetaljer

ISBN
9788234714757
Publisert
2025-03-14
Utgiver
Vendor
Bonnier Norsk Forlag
Vekt
440 gr
Høyde
212 mm
Bredde
138 mm
Dybde
30 mm
Aldersnivå
Voksen
Språk
Product language
Bokmål
Format
Product format
Innbundet
Antall sider
398
Orginaltittel
Gættu þinna handa
Sjanger
Skjønnlitteratur