«.... det er et spennende plot, velskrevet og oversatt til et norsk som ikke lugger av Tore Aurstad. Kombinasjonen sex, vold, kaldblodig drap – og lidenskap er så godt turnert at boken er vanskelig å legge fra seg.»
- Anne Schäffer, Tara
«Leken og ganske eklsplosiv variant av Da han møtte henne ... Dette er en effektiv thriller der ytre spenning er sterkt nærværende, men det er også humor og eleganse, og til tross for høy «høk over høk»-faktor er det godt mulig å både like og kanskje til og med identifisere seg med hovedkarakterene. I tillegg blir man grundig underholdt og opptil flere ganger i handlingen griper man å tenke at den innholdsløse eksistensen til mange karakterer i boka faktisk også fungerer som samtidssatire.»
- Ole Jacob Hoel, Adresseavisen
«Psykologisk dreven som hun er, kryster Lippmann utallige nyanser ut av den dirrende menneskelige relasjonen som utgjør romanens sentralakse ... en klokkeklar kvalitetsutgivelse.»
- Pål Gerhard Olsen, Aftenposten
«Hver gang Laura Lippman utgir en ny bok, får jeg frysninger fordi jeg vet at jeg er tilbake i hendene på en
mester.»
Gillian Flynn
«Spennende som faen, og hun skriver som en drøm … Lippman er alltid god, men dette er i en egen klasse.»
Stephen King