Sveberg Dietrichs har levert en viktig bok, som vi trenger for å forstå alvoret, tenke med og handle ut fra.
- Tidsskriftet Michael,
Mange av miljøproblemene menneskene kjemper mot, er forårsaket av oss selv. Samtidig som vi slåss mot konsekvensene, fortsetter vi å ødelegge vårt eget livsgrunnlag.
På samfunnsnivå merker vi endringene ved at steder blir ubeboelige, mennesker drives på flukt, og antall naturkatastrofer øker. Men konsekvensene er også merkbare på individnivå. Å bite seg i halen er en reise gjennom elementene, gjennom verden, og gjennom menneskekroppen.
I vår del av verden snakker vi ofte om klimaproblemene som noe som ligger i framtida. Men for millioner av mennesker er store klimaendringer allerede en realitet.