«Flink pike har alt. Absolutt alt. Den er nesten uutholdelig spennende. Den har et plot og en konstruksjon så utspekulert og intrikat at jeg bare må gi meg ende over. Dertil kommer at boken er skrevet av en forfatter med et språk og en observasjonsevne som er helt fabelaktig. Og som om ikke dette kunne være nok, er den også rasende morsom ... Til sammen gir dette en nesten fem hundre siders underholdningsgigant.»

- Ingvar Ambjørnsen, VG

«Synsvinkelvekslingene mellom det unge paret Flink pike fokuserer på, er perfekt timet både på det rent tekniske planet og som suggestive markører av fremtidige stormskyer (...) Det er i den dryppvise avsløringen av det tilsynelatende offerets sanne manipulatoriske natur, at Flynn når formtoppen.»

- Pål Gerhard Olsen, Aftenposten

«Historien om samlivet mellom Nick og Amy er som å lese Dante i revers: Fra himmelen via skjærsilden, lukt ned i inferno. Gillian Flynn har med tre romaner etablert seg i det absolutte toppsjiktet av amerikanske thrilerforfattere, og 'Gone girl' (Flink pike) er det foreløbige høydepunktet. Intelligent, skremmende og skrekkelig morsomt.»

- Ola A. Hegdal, Dagens Næringsliv

Se alle

«En nyansert, spennende og uhyggelig roman, som bør appellere til selv den mest innbitte krimhater ... Gillian Flynn er en mester i å manipulere ... holder leseren i et snedig jerngrep fra begynnelse til en marerittlignende slutt.»

- Gro Jørstad Nilsen, Bergens Tidende

«Dyster spenning. Flynn forteller godt og effektivt og krydrer med besk humor ... Ekstrabonusen med Flink pike er samtidsbildet boken gir av et USA i krise.»

- Arne Guttormsen, Vårt Land

«Årets beste krim! Fremragende thriller om hvordan to tilsynelatende lykkelige mennesker skaper mistillit og avsky for hverandre ... slutten er usedvanlig overrumplende og vil mane til så mange ettertanker at sjansen for å begynne å lese boken på nytt, umiddelbart, er stor.»

- Stein Roll, Adresseavisen

Hvor godt kjenner du egentlig den du tror du elsker og blir elsket av? Dette spørsmålet må Nick Dunne stille seg på sin femårs bryllupsdag, da hans kone Amy plutselig blir sporløst borte. Politiet mistenker - nærmest av gammel vane - ektemannen. Når de undersøker datamaskinen hans, finner de spor av suspekte søk, og venner av Amy forteller at hun den siste tiden var redd for ham og holdt flere ting hemmelig for ham. Nick bedyrer at han er uskyldig. Men hva med den tilsynelatende bekymringsløse oppførselen hans og den forhøyede livsforsikringen, og fremfor alt: Hvor er det blitt av Amy - søte, flinke, uskyldige Amy? Med sitt varemerke som forfatter - et suverent fortellergrep, svart humor, drivende spenning og en dyp innsikt i forkvaklede menneskesinn - har Gillian Flynn skrevet en oppslukende og utspekulert thriller om kjærlighetens uhyggelige vrangside.
Les mer

Produktdetaljer

ISBN
9788281692374
Publisert
2013-01-31
Utgave
1. utgave
Utgiver
Vendor
Font
Vekt
602 gr
Høyde
217 mm
Bredde
148 mm
Dybde
38 mm
Aldersnivå
Voksen
Språk
Product language
Bokmål
Format
Product format
Innbundet
Antall sider
475
Orginaltittel
Gone girl
Sjanger
Skjønnlitteratur

Forfatter
Oversetter