«Ambjørnsen overrasker igjen; Ambjørnsen er en betydelig forfatter.«Elsk meg i morgen» er en dystrere fortelling enn de foregående. Allerede tidlig i handlingen blir leseren delaktig i mørke forutanelser... Det er gjennom anvendelsen av sorgen og smerten som kontrasterende underlag at Ambjørnsen skaper den store komikk.»

- Terje Stemland, Aftenposten

«Ny fulltreffer om sære, gale, elskelige og ensomme Elling... Det er langtifra usannsynlig at disse bøkene vil bli stående som et sentralt verk i norsk diktning på 1990-tallet.»

- Jan Erik Kolaas, Bergens Tidende

Elling søker kjærligheten, og hans utkårede heter - skal vi tro ham - Elise. Hun jobber i en pølsebod, og liker å fordype seg i bøker om UFO-fenomenet og selvutvikling. Stort mer vet ikke Elling. Virkeligheten har nemlig vært på vikende front i det siste, og hvis det ikke hadde vært for en gammel kamerat med samboer - Kjell Bjarne - er det ikke sikkert hvor det ville tatt veien. Boka er en frittstående fortsettelse av Utsikt til paradiset, Fugledansen og Brødre i blodet.
Les mer
Katalogisert etter opplysninger fra forlaget

Produktdetaljer

ISBN
9788202290382
Publisert
2010-01-26
Utgave
1. utgave
Utgiver
Vendor
Cappelen Damm
Serie
Aldersnivå
Voksen
Språk
Product language
Bokmål
Format
Product format
Lydfil
Sjanger
Skjønnlitteratur

Lest av